Svoje poklicno življenje je posvetila razvoju vseživljenjskega izobraževanja in spodbujanju odraslih k nadaljevanju formalnega izobraževanja ali pa neformalnega bogatenja znanja s tečaji, delavnicami oziroma zelo priljubljenimi študijskimi krožki. Prepričana je namreč, da le znanje oziroma izobrazba človeku omogoča svobodo pri suverenem odločanju o svoji življenjski poti. Čeprav se zdi, da sistem ne želi vzgojiti celostno izobraženih državljanov, pač pa predvsem poslušne, ki se znajo hitro prilagoditi potrebam tistih, ki vladajo – na trgu dela ali kje drugje, razmišlja sogovornica.
Jian Gao je profesor na Univerzi za mednarodne študije v Šanghaju. Je ekspert za evropske študije. Kritičen je do Trumpa in ZDA, do celotne zahodne agende, ki po njegovem mnenju ne predstavlja modernizacije. Ne verjame v svobodo govora, odločno zagovarja kitajska stališča, tudi v odnosu do Rusije. V avli njegove univerze so z zlatimi črkami zapisane tri besede: sanje, prepričanje, ljubezen.
Park Rafut je čudovita oaza med Rožno dolino, Novo Gorico in Gorico, ki pa je prav zaradi 20-letne zaprtosti ostal manj prepoznaven. Zdaj pa tudi v okviru evropske prestolnice kulture stavijo na njegov preporod, tudi s posebnostjo, ki so jo uvedli v začetku maja - aplikacijo Symfo.
Čeprav se jih pogosto bojimo ali se jih celo izogibamo, pa so netopirji zelo plahe in krhke živali. V Sloveniji obstaja 32 vrst netopirjev, kakšnih deset jih živi na gradu Rihemberk nad Branikom. Tam z njimi ravnajo spoštljivo, jih ne motijo v njihovem bivališču, pa vendar so jih pred kratkim celo posneli. Tako se je zgodil en zanimiv zvočni projekt - Neslišno - slišno z netopirji, ki je povzetek dvoletnega neinvazivnega snemanja teh nočnih živali.
Avstrija je rešila evropsko srce in dušo. Takšni so bili na družbenih omrežjih odzivi na zmago avstrijskega predstavnika na sobotnem tekmovanju za pesem evrovizije. Za las je namreč prehitel izraelsko predstavnico. Istega dne so iz Gaze prihajala sporočila o lakoti in trpljenju civilnega prebivalstva v še eni od izraelskih ofenziv. Nekaj dni kasneje je prva voditeljica ene od evropskih držav v evropskem parlamentu izrekla besedo genocid. To je bila slovenska predsednica Nataša Pirc Musar. Kdo bo reševal evropska srca in duše, če se tako težko dogovorimo, kaj je prav in kaj narobe?
Tokrat se v Radiovednih potapljamo v globine morja in iščemo odgovore na kar dve vprašanji – ali lahko imajo ribe karies in ali znajo kašljati? Spoznali boste, zakaj ribam zobozdravnik ne pride prav, pa tudi, katere vrste se lahko pohvalijo z več tisoč zobmi v svoji življenjski dobi.