Zgodbe posameznikov, ki s svojo predanostjo, vztrajnostjo in trdim delom gradijo mozaik športnih uspehov. Od serviserjev, maserjev in drugih nepogrešljivih delov podpornih ekip športnikov, ki so na koncu v soju žarometov. Predstavljamo nevidne in neslišne kamenčke v mozaiku slovenskih športnih uspehov.
Delo statistika v odbojkarski ekipi je Mitja Torkar nekoč opravljal ob redni službi. Ko je z ekipo ACH Volleya odšel na gostovanja, je za to koristil kar svoj dopust. Danes kot upokojenec pri sedemdesetih letih nadaljuje svoje delo tako v klubu kot tudi na domačih tekmah slovenske reprezentance. Z več kot petdesetletnim delovanjem pa je postal nepogrešljiv del slovenske odbojke.
Na olimpijskih igrah v Parizu smo v čast Janje Garnbret in Andreje Leški dvakrat poslušali slovensko zdravljico. Na največjem tekmovanju športnikov invalidov pa je lani v Parizu za zdravljico poskrbel strelec Franček Gorazd Tiršek, ki je na olimp stopil v svoji paradni disciplini, streljanju z zračno puško stoje na deset metrov. Pred tem je bil trikrat srebrn na igrah v Londonu, Rio de Janeiru in Tokiju kjer je bil bronast še v streljanju leže. Poleg trenerke Andreje Gorjup je v ozadju pomembno vlogo odigral fizioterapevt Luka Vukan.
V novi seriji zgodb razkrivamo zakulisje športnih uspehov in izpostavljamo tiste, ki pri uspehih športnikov in športnic igrajo izjemno pomembno vlogo. Prvi je v ospredju glavni serviser slovenske biatlonske reprezentance Anže Globevnik.