Ime tedna je Urška Lobnikar Paunović, direktorica Valvasorjeve knjižnice Krško, ustanove, ki se je med štirimi svetovnimi finalisti potegovala za prestižno nagrado Splošna knjižnica leta, na kongresu Mednarodne knjižničarske organizacije v Rotterdamu pa opozorila na uspešno združevanje funkcionalne arhitekture s trajnostnimi IT-rešitvami.

Kandidata sta bila še:

• Kristjan Čeh, atlet, ki je na svetovnem atletskem prvenstvu v Budimpešti v metu diska osvojil srebrno medaljo. Tako je v dobrem letu na največjih atletskih tekmovanjih osvojil kar tri odličja, Sloveniji pa v zgodovini svetovnih prvenstev priboril sedmo medaljo.
  • Rajmond Debevec, najboljši slovenski športni strelec vseh časov, ki je na SP v Bakuju osvojil zlato medaljo v disciplini velikokalibrska puška leže 300 metrov. Zadel je vseh 600 krogov in z novim svetovnim rekordom ubranil naslov s svetovnega prvenstva 2018 v Južni Koreji.