Rezultati iskanja

Športni program

Matic Božič

4 prispevkov

Najljubši šport? Na dveh kolesih, glavni motor so noge. Recept za uspeh je trma in moč, ko je pred tabo še zadnji ciljni vzpon. Najbolj dejaven na Instagramu: @bozicmatic

17.6.2022

Dirka po Sloveniji, 3. etapa: Celjski grof Tadej I., drugič

Tadej Pogačar je novi vodilni na 28. Dirki po Sloveniji. Današnja etapa je bila pričakovano pisana na kožo slovenskemu asu, ki je danes pometel s konkurenco. V deseterici še dva slovenca. Luka Mezgec je danes presenetljivo končal v ospredju, na 4. mestu s 36 sekundami zaostanka, Matej Mohorič takoj za njim na 6. mestu. V skupnem seštevku na tretjem mestu Domen Novak (55 sekund zaostanka). Drugo mesto pripada Pogačarjevemu moštvenemu kolegu Rafalu Majki, zelena majica pa pričakovano na ramenih mladega Tadeja Pogačarja, ki ga jutri čaka etapa na domačih cestah.

15.6.2022

Dirka po Sloveniji, 1. etapa: Zmagovalni "BIM-BAM" Emiratom

28. Dirka po Sloveniji se je uspešno začela. Prva etapa se je začela z visokimi uvrstitvami slovenskih kolesarjev. 165km od Nove Gorice do Postojne je najhitreje prevozil Rafal Majka (UAE Team Emirates), ki je do cilja prišel v družbi drugouvrščenega Domna Novaka (Bahrain Victorious) in tretje uvrščenega Tadeja Pogačarja z dvema sekundama zaostanka. V prvi deseterici sta prikolesarila še Luka Mezgec na 5. mestu in Matej Mohorič na 7. mestu (48. sekund zaostanka). Naslednja postaja Ptuj, kjer bodo priložnost zgrabili šprinterji, ki pa bodo prisiljeni svoje poglede usmerjati proti odlično pripravljenemu Tadeju Pogačarju.

2.5.2022

Kako je majica kolo postala

Predvsem na začetku kolesarske športne poti je lahko nakup ustreznega vadbenega cestnega kolesa za družine mladih športnikov (pre)velik finančni zalogaj. Zato je kolesarski šampion Tadej Pogačar želel, da bi del izkupička, ki smo ga na dobrodelni dražbi Vala 202 iztržili za njegovo rumeno majico zmagovalca dirke po Franciji, namenili prav nakupu koles. Ob pomoči Fundacije Miroslava Cerarja za športnike iz socialno šibkih okolij in Kolesarske Zveze Slovenije je bila njegova želja pred kratkim izpolnjena in kolesarski klubi po vsej Sloveniji so za svoje mlade kolesarske upe že prejeli nova kolesa za treninge. In da bodo možnosti še nekoliko večje, 14 mladih kolesarjev iz dela preostalega izkupička dražbe Tadejeve zmagovite rumene majice dobiva pomoč za kritje stroškov treningov, priprav in opreme.

17.2.2022

Kje so zdaj? Saša Farič

Saša Farič je v disciplini smučarskega krosa leta 2010 Slovenijo zastopala na olimpijskih igrah v Vancouru in osvojila 14. mesto. V sezoni 2009/10 je 39-krat nastopila v svetovnem pokalu in se osemkrat uvrstila v finale. Po poškodbah jo je pot vodila na vzhod, kjer je na KItajskem zaživela novo življenje.