Andreja Leški je na svetovnem prvenstvu v Budimpešti dosegla največji uspeh kariere. V kategoriji do 63 kilogramov je osvojila srebrno medaljo, po uspehu se je z njo pogovarjal Klemen Vozel.

Andreja Leški srebrna na svetovnem prvenstvu

Slovenska judoistka je po letošnjem bronu na evropskem prvenstvu v Lizboni zdaj še svetovna podprvakinja v kategoriji do 63 kilogramov. Na prvenstvu v Budimpešti je v finalu izgubila proti štirikratni svetovni prvakinji in nosilki Francozinji Clarisse Agbegnenou.

Današnji dan bo zagotovo dobil posebno mesto v moji zgodovini. Nisem še povsem dojela, kaj mi je uspelo. Verjetno bo jutri moj odgovor na to vprašanje drugačen. Nisem pričakovala, da bo letošnje leto polno dobrih rezultatov in medalj.” - Andreja Leški

"Današnji dan se bo zagotovo vpisal na posebno mesto v moji zgodovini." ?

Judoistka Andreja Leški je svetovna podprvakinja v kategoriji do 63 kilogramov! ?
Na prvenstvu v Budimpešti je od nje v finalu bila boljša prva nosilka, Francozinja Clarisse Agbegnenou. ? pic.twitter.com/48QrvxYQAp

— Val 202 (@Val202) June 9, 2021

Koprčanka je na poti do finala nanizala štiri zmage. V uvodnem krogu je bila prosta, potem se je pomerila s Sandrine Billiet. V naslednjem krogu ji je nasproti stala Britanka Lucy Renshall, v četrtfinalu se je borila s Ketleyn Quadros iz Brazilije, v polfinalu je z vazarijem premagala Anriquelis Barrios iz Venezuele. V finalu je klonila pred 28-letno Francozinjo.

Celotna borba je bila z moje strani konkurenčna. Francozinjo sem nekajkrat uspela vreči z ravnotežja. Zagotovo sem ji predstavljala nekakšen izziv. Kljub porazu mislim, da sem se v finalu dobro odrezala.” - Andreja Leški