Meta Hrovat o tretjem mestu na 57. Zlati lisici v Kranjski Gori in Anže Lanišek o drugem mestu v Zakopanah.

Meta Hrovat v Kranjski Gori prismučala na 3. mesto, Anže Lanišek v Zakopanah skočil na 2. mesto

Ta vikend je v Kranjski Gori potekala 57. izvedba Zlate lisice. Kar štiri Slovenke so prišle do točk svetovnega pokala. Ana Bucik je osvojila 28. mesto, 21. je bila Neja Dvornik, na 19. mestu je končala Andreja Slokar in po 337 dneh se je Meta Hrovat ponovno zavihtela na zmagovalni oder, natančneje na 3. mesto.

To je moja proga. To progo poznam najbolje na svetu. Počutim se, da me nič ne more presenetiti. - Meta Hrovat

Meti Hrovat je močno odleglo ob uvrstitvi na stopničke ??? pic.twitter.com/CQ7vbpUb6U

— Val 202 (@Val202) January 17, 2021

Smučarke so tako poskrbele dobre rezultate, prav tako pa so bili uspešni tudi smučarski skakalci, ki so v Zakopanah imeli kar 5 dobitnikov točk svetovnega pokala. To so bili Cene Prevc (24.), Žiga Jelar (22.), Tilen Bartol (12.), Domen Prevc (8.) in Anže Lanišek, ki je vodil po prvi seriji, na koncu pa zasedel 2. mesto.

Lahko sem samo hvaležen, da nisem padel. Danes sem na stopničkah. V Zakopanah imamo še en popravni izpit in gremo naprej. - Anže Lanišek

? ODZIV PO TEKMI, @anzelanisek z @BRebersak: "Videl sem, da sem jo preskočil (o. p. zeleno črto), zato sem se res tako veselil. Evo, prva zmaga, gremo! Ampak ja, treba bo še malo počakati."

Čestitke Anže za 2. mesto, v Zakopane pa se letos še vrnemo! pic.twitter.com/JIoLBeoTB7