Ker je oktober mesec kibernetske varnosti, se Odbita do bita loteva varnostnih kopij naših podatkov. V prejšnji epizodi ste dobili odgovor na vprašanje, zakaj zunanji disk ni varna izbira, tokrat pa varno shranjujemo fotografije. Sandi Fišer je v minulih osmih letih kot profesionalni fotograf nabral 35 TB fotografij, kam in kako jih shranjuje?

Ljudje smo jezni predvsem na tehnologijo, čeprav lahko marsikatero nevšečnost preprečimo sami. Tudi vseh prihrankov na primer ne nosimo vsak dan v žepu!

Ker je oktober mesec kibernetske varnosti, se Odbita do bita loteva varnostnih kopij naših podatkov. Tukaj ste dobili odgovor na vprašanje, zakaj zunanji disk ni varna izbira, tokrat pa varno shranjujemo fotografije. Sandi Fišer je v minulih osmih letih kot profesionalni fotograf nabral 35 TB fotografij, kam in kako jih shranjuje?

Zapiski:

Na Odbita do bita se lahko naročiš: RSS ali iTunes

Odbita do bita na tviterju:

Izbor boljših, tistih, ki jih ni fajn zgubit, grejo na NAS + Flickr – 1TB free… S telefona Google Photos HD kakovost free unlimited.

— Nejc (@svizec) October 23, 2017

Dropbox in iCloud, ker paše, ko dela avtomagično. Nekaj pa tudi v fizični obliki v fotoalbumih, ker paše prelistat.

— Katarina Jančar (@KatarinaJancar) October 23, 2017

Vse na Google Photos (tudi z DSLRja, ker so tam enostavno dostopne). Kar je na računalniku se backupira še na @backblaze.

— Blaž Cimperman (@BlazCimpe) October 23, 2017

Google Photos(djabe verzija) in iCloud(original, 4K) :) vse sam dela mobi :)

— Tadej Drakulić (@TadejDrakulic) October 24, 2017

Jaz imam backup na Jottacloud (Norveška). Podobna cena, neomejen prostor, pa privacy zakonodaja na ravni EU.

— Tomaž Šajn (@tomazsajn) October 19, 2017

Anže Tomić, Maruša Kerec