Prvo gorsko preizkušnjo na dirki po Italiji je dobil Juan Ayuso, Primož Roglič pa je znova oblekel rožnato majico vodilnega. Že v prvem tednu je Roglič ostal brez pomembnega pomočnika. Jai Hindley je moral zaradi padca dirko končati že v šesti etapi, Avstralec je utrpel pretres možganov in zlom vretenca. Gost epizode je bil Borut Božič, prvi slovenski kolesar z zmago na tritedenskih dirkah. Božič je spregovoril o padcih, kako se jim izogniti in najbolje reagirati v tistem trenutku. Kot športni direktor ekipe Bahrain Victorius je povedal tudi kakšni so izzivi, s katerimi se srečuje, ko njihov kolesar pade na dirki. Skupaj z reporterjem Igorjem Tomincem in voditeljico Mojco Breskvar je Božič razmišljal, kako se bodo ekipe lotile nedeljske preizkušnje na dirki po Italiji, ki prinaša makadamske odseke.
Mednarodni canski filmski festival je močno razburkal Tom Cruise z novim filmom: Misija: Nemogoče: Končni obračun. Gre za četrto uspešno sodelovanje z režiserjem Christopherjem McQuarriejem, štirje filmi pa so v kinematografih prislužili več kot 5 milijard dolarjev. Festival pa v tekmovalnih programih zaznamujejo predvsem zgodbe iz resničnega življenja, ki so si podobne, čeprav se dogajajo na različnih koncih sveta. O festivalskem dogajanju Nina Zagoričnik s sogovornicama Nadino Štefančič in Nerino Kocijančič. Foto: EPA
Začetek poletja. Modro nebo. Odlična družba in tvoja najljubša glasba.
Ta teden smo poročali o tem, da je Evropska komisija med nominirance za nagrado Life 2025, ki jih vidi kot najbolj učinkovite, inovativne in navdihujoče projekte programa Life, uvrstila tudi projekt Life Lynx, katerega namen je rešiti rise pred ponovnim izumrtjem v Dinaridih in jugovzhodnih Alpah. In ker smo tudi v naši znanstveni redakciji radi aktualni, je največja prosto živeča evropska mačka glavna protagonistka tokratne epizode Radiovednih.
Putina, Zelenskega in Trumpa res ni bilo na carigrajskem diplomatskem plesu, a vendarle se Rusija in Ukrajina po treh letih neposredno pogovarjata o končanju vojne. Kakšna bo cena? Ameriški predsednik svojo ceno postavlja v visokih zneskih, s turneje po bogatih zalivskih državah se vrača z milijardnimi pogodbami v žepu. Pa pri nas? Vsi so zmagovalci referenduma, prešteli so se in štejejo naprej.
Mesto Basel je eno najzanimivejših in najpomembnejših mest v Švici. Kjer se stikajo meje Švice, Nemčije in Francije, to pa mestu daje seveda izrazito mednaroden značaj. Basel velja za kulturno središče države, kjer glasba živi tudi ko ni Evrovizije. O tem, kako mesto skrbi za domačine in turiste, kako tretira umetnike in kako zadovoljni so njegovi prebivalci skozi Katjina ušesa.
309 epizod