Zgodovina Izštekanih z Juretom Longyko

Oddaja IZŠTEKANI ima bogato zgodovino. Tudi zvezdniških trenutkov! Tule so nekateri:

– 63 oddaj “Izštekani na Radiu Študent” od februarja 1993 do oktobra 1997

– od januarja 1998 redna mesečna oddaja “Izštekani na Radiu Slovenija” na Valu 202 (do novembra 2015 171 oddaj)

– dva koncerta “Izštekani pred publiko” v letu 1996 (klub Dakota, Ljubljana, skupaj 1200 obiskovalcev)

– koncert “Izštekanih 20” decembra 2013 (Kino Šiška, Lubljana, 1000 obiskovalcev)

– od leta 1998 je oddaja približno enkrat letno uprizorjena kot koncert pred občinstvom

– nominacija VIKTOR 95 za najboljšo radijsko zabavno oddajo

– nominacija ZLATI PETELIN 96 za najboljšo kompilacijsko ploščo

– VIKTOR 96 za najboljšo radijsko zabavno oddajo

– nominacija VIKTOR 97 za najboljšo radijsko zabavno oddajo

– VIKTOR 98 za najboljšega radijskega voditelja (Jure Longyka)

– VIKTOR 99 za najboljšega radijskega voditelja (Jure Longyka)

– nominacija ZLATI PETELIN 2000 za najboljšo kompilacijsko ploščo

– CD plošča in kaseta “Izštekani na RŠ, 1. del” (Dallas/RŠ, 1995)

– CD plošča in kaseta “Izštekani na RŠ, 2. del” (Dallas/RŠ, 1999)

– CD plošča Orlek – “Bunkovc party-ja” s posnetkom nastopa v oddaji Izštekani (ZKP RTV Slo, 1997)

– CD plošča Zmelkoow – “Izštekani pri Juretu Longyki” (Primitivc glasbic, 2000)

– CD plošča Dežurni krivci – “Izštekani” (samozaložba, 2002)

– CD plošča Center za dehumanizacijo – “Gverilci brez mej” s posnetkom nastopa v oddaji Izštekani (samozaložba, 2003)

– CD plošča Pips, Chips & Videoclips – “Dokument – Izštekani 17.12.2005” (Menart, 2005)

– CD plošča Bossa de novo – “Vivo!” s posnetkom nastopa v oddaji Izštekani (Goga, 2006)

– CD in DVD plošča Siddharta – “Izštekani” (Menart, 2007)

– CD in DVD plošča The Tide – “Live & Clean” s posnetkom nastopa v oddaji Izštekani (samozaložba, 2008)

– CD plošča Elemental – “Live @ Izštekani” (omejena izdaja, samozaložba, oktober 2008)

– CD in DVD plošča Niet – “Izštekani na Valu 202” (ZKP RTV Slo, december 2008)

– CD in DVD plošča ter knjiga Zlatko – “Izštekani 585 teorija” (ZKP RTV Slo, junij 2009)

– DVD plošča Štefan Kovač Marko banda – “Izštekani” (God Bless This Mess, maj 2010)

– CD plošča Shyam – “Skriti sij ljudi / Izštekani” (ZKP RTV Slo, september 2010)

– LP plošča Mi2 – “Decibeli” (ZKP RTV Slo, februar 2012)

– CD plošča Elevators – “Izštekani” (ZKP RTV Slo, oktober 2012)

– DVD plošča Feedback – “Izštekani” (samozaložba, november 2013)

– od 1993 so posnetke iz oddaje Izštekani na svoje plošče uvrstili še: Sokoli, Ana Pupedan, Heavy Les Wanted, Moonlight Cats, Quatebriga, Sunny Orchestra, Indust-Bag, Milko Lazar, D.D.V., Olivija, Fake Orchestra, Tamburaški orkester Cirkovce, Same babe, Lara B, Vasko Atanasovski, Uršula Ramoveš, Tadej Vesenjak in drugi

– koledarji za leta 2004, 2007, 2010 s fotografijami iz oddaje, avtor Alan Orlič Belšak

– razstave fotografij iz oddaje, avtor Alan Orlič Belšak: galerija Cicero, Delo, Dunajska 5, Lubljana, 19.5.2005-26.6.2005; prostori RTV Slovenija, Ljubljana, 8.12.2005-8.2.2006; prostori podjetja Elsing, april 2008; pročelji Radia in TV Slovenija, Ljubljana, december 2013

– videospot Mi2 – “Odhajaš (balada za zgornjo sosedo)”, 2003, režija Tadej Čater, skladba posneta v oddaji Izštekani, spot je simulacija nastopa v oddaji

– videospot Center za dehumanizacijo – “Nimam dnara”, 2004, režija Neven Korda, skladba posneta v oddaji Izštekani

– videospot Siddharta – “Autumn Sun”, 2008, skladba in večina video gradiva posneta v oddaji Izštekani

– videospot Niet – “Perspektive”, 2009, režija Blaž Petkovič, skladba in video gradivo posneta v oddaji Izštekani

– videospot Zlatko – “Mi je žal”, 2009, video gradivo posneto v oddaji Izštekani

– videospot Štefan Kovač Marko banda – “Čas”, 2010, režija Matej Kolmanko, skladba in fotografije posnete v oddaji Izštekani

– videospot Leon Matek – “Ko te pogledam v oči”, 2014, režija Peter Braatz, skladba in del videa posneti v Izštekanih

– TV oddaja Aritmija, posvečena koncertu “Izštekanih 20”, TV Slo, december 2013

– TV posnetek koncerta “Izštekanih 20”, Aritmični koncert, TV Slo, februar 2014

 

IZŠTEKANI NA RADIU SLOVENIJA (januar 1998 – december 2013)

1.            MAGNIFICO & PISMEJKERS        23.1.1998

2.            TANTADRUJ       20.2.1998

3.            JANEZ ZMAZEK – ŽAN    20.3.1998

4.            K-SOUND XXX   17.4.1998

5.            DEMOLITION GROUP II                15.5.1998

6.            TOLOVAJ MATAJ             16.6.1998/19.6.1998

7.            RES NULLIUS II  17.7.1998

8.            POSODI MI JURJA           18.9.1998

9.            TOMAŽ DOMICELJ          16.10.1998

10.          BAMBI MOLESTERS        20.11.1998

11.          DICKY B. HARDY               18.12.1998

12.          BABY CAN DANCE           22.1.1999

13.          INTERCEPTOR   19.2.1999

14.          ĐAVOLI                19.3.1999

15.          ORLEK II               21.5.1999

16.          BIG FOOT MAMA            16.6.1999/18.6.1999

17.          SIDDHARTA        16.7.1999

18.          PSYCHO-PATH  17.9.1999

19.          ZMELKOOW I    15.10.1999

20.          OTO PESTNER   28.10.1999/29.10.1999

21.          JUHEJ IN VUHMEPIŠ      19.11.1999

22.          JEŽKOV KABARET            17.12.1999

Jani Kovačič, Aleš Hadalin, Boris Ostan

23.          DAN D  21.1.2000

24.          ZABLUJENA GENERACIJA            11.2.2000

25.          SUNNY ORCHESTRA       10.3.2000

26.          SILENCE II (Cankarjev dom)        31.3.2000

27.          INDUST-BAG     14.4.2000

28.          KONTRABANT II               12.5.2000

29.          TIBOR BELICZA  30.6.2000

30.          ROTOR 14.7.2000

31.          TINKARA KOVAČ I           15.9.2000

32.          VLADO KRESLIN II           13.10.2000

33.          SFILTROM           10.11.2000

34.          HARMONIKA IN POEZIJA             15.12.2000

Janez Škof, Dane Zajc, Matjaž Pikalo & Autodafe

35.          PRISLUHNIMO TIŠINI    19.1.2001

36.          5’00” OF FAME  9.2.2001

37.          PLANET GROOVE            16.3.2001

38.          KVINTON            13.4.2001

39.          ANONIMUS       11.5.2001

40.          DEŽURNI KRIVCI              8.6.2001

41.          BITCH BOYS        31.8.2001

42.          DRAGO MISLEJ-MEF & NOB       14.9.2001

43.          MATEJ KRAJNC & AGENCIJA ROKENROL              26.10.2001

44.          TERRAFOLK        9.11.2001

45.          THE KAMNS       14.12.2001

46.          SHYAM 18.1.2002

47.          Mi2, gostje Melanholiki               10.1.2003

48.          SREČNA MLADINA          14.2.2003

49.          KATALENA          14.3.2003

50.          CENTER ZA DEHUMANIZACIJO  18.4.2003

51.          FAKE ORCHESTRA           16.5.2003

52.          D-FACT & KLEMEN KLEMEN       13.6.2003

53.          DISTANGO         1.8.2003

54.          ALEŠ HADALIN  12.9.2003

55.          THE STROJ          10.10.2003

56.          ZORAN PREDIN in ŽIVE LEGENDE             14.11.2003

57.          MOVEKNOWLEDGEMENT           16.12.2003/19.12.2003

58.          POSODI MI JURJA II       23.1.2004

59.          PROJEKT MESTO              20.2.2004

60.          ANDRAŽ HRIBAR             19.3.2004

61.          RUDI BUČAR      16.4.2004

62.          D.D.V.   14.5.2004

63.          DREAMWALK    18.6.2004

64.          MATEJ KRAJNC & SUŽNJI SENDVIČEV    17.9.2004

65.          ČOMPE                29.10.2004

66.          ANDRAŽ POLIČ & HAMLET EXPRESS       12.11.2004

67.          PIPS, CHIPS & VIDEOCLIPS          17.12.2004

68.          MILAN KAMNIK               21.1.2005

69.          OLIVIJA                18.2.2005

70.          TERRAFOLK II    18.3.2005

71.          PETER ANDREJ  13.5.2005

72.          MATIJA DEDIĆ  17.6.2005

73.          MIA ŽNIDARIČ  16.9.2005

74.          SUPERLIZO         14.10.2005

75.          MEDENINA IN PATINA  18.11.2005

z Orkestrom Slovenske vojske

76.          BAST     16.12.2005

77.          LARA B 20.1.2006

78.          DAN D II              17.2.2006

79.          BOSSA DE NOVO             17.3.2006

80.          GORAZD LAMPE              14.4.2006

81.          KLEEMAR            19.5.2006

82.          MULTIBALL        16.6.2006

83.          SAME BABE        15.9.2006

84.          RED FIVE POINT STAR    20.10.2006

85.          NECA FALK         17.11.2006

86.          HIP HOP V ŽIVO               15.12.2006

Trkaj, Klemen Klemen, N’Toko, Valterap, Laganee, Pižama, Samo Boris

ob spremljavi članov benda Gal in Galeristi

87.          JURE TORI, gostje Orlek               17.1.2007/19.1.2007

88.          STEVE KLINK      9.2.2007

89.          APHRA TESLA in SAI TAMITSA   23.3.2007

90.          THE TIDE              13.4.2007

91.          TINKARA KOVAČ II         25.5.2007

92.          VASKO ATANASOVSKI  22.6.2007

93.          SIDDHARTA II    21.9.2007

94.          MELODROM      19.10.2007

95.          TADEJ VESENJAK             16.11.2007

96.          GAL IN GALERISTI           7.12.2007

97.          JARARAJA           25.1.2008

98.          TRKAJ   14.3.2008

99.          DEMETER            4.4.2008

100.       DAMIR AVDIĆ   25.4.2008

101.       AFS FRANCE MAROLT   16.5.2008

102.       PRIDIGARJI II     20.6.2008

103.       ELEMENTAL       19.9.2008

104.       NEISHA                17.10.2008

105.       NIET II   14.11.2008

106.       EVA HREN & SLADCORE               12.12.2008

107.       ORLEK III             20.3.2009

108.       ZLATKO IN OPTIMISTI   17.4.2009

109.       ARITMIJA            15.5.2009

110.       JAZOO  12.6.2009

111.       ŠTEFAN KOVAČ MARKO BANDA              18.9.2009

112.       ANŽE PALKA & New Flamenco Orch.            16.10.2009

113.       ZMELKOOW II   20.11.2009

114.       BULDOGI            11.12.2009

115.       PAPIR   12.2.2010

116.       URŠULA RAMOVEŠ in Fantje     12.3.2010

z Jazbecove grape

117.       KVINTON II        26.3.2010

118.       LEELOOJAMAIS                14.5.2010

119.       ANA PUPEDAN II             28.5.2010

120.       ŽPZ KOMBINAT                18.6.2010

121.       CARPE DIEM      24.9.2010

122.       SLON IN SADEŽ 15.10.2010

123.       Mi2 II    19.11.2010

124.       N’TOKO               17.12.2010

125.       BILBI      18.2.2011/25.2.2011

126.       ELEVATORS        18.3.2011

127.       BRINA   16.4.2011/22.4.2011

128.       ROBERT JUKIČ   15.5.2011/20.5.2011

129.       VIA OFENZIVA  17.6.2011

130.       WE CAN’T SLEEP AT NIGHT         23.9.2011

131.       CRAZED FARMERS          21.10.2011

132.       KLEMEN KLEMEN & THE PLAYBACKERS 9.12.2011

133.       NARAT 13.1.2012

134.       MAYA   10.2.2012

135.       PLIŠ       23.3.2012

136.       MARTIN RAMOVEŠ BAND           13.4.2012

137.       NULA KELVINA 18.5.2012

138.       TELSTAR – Severa & Gal Gjurin  15.6.2012

139.       ANDRAŽ POLIČ, HAMLET EXPRESS,         14.9.2012

Via Poetica, duo La Boeme idr gostje

140.       NEOMI 19.10.2012

141.       FEEDBACK          16.11.2012

142.       RUDI BUČAR II  14.12.2012

143.       TRŽAŠKI PPZ      18.1.2013

144.       BARELY MODERN            22.2.2013

145.       DAN D III (Kino Šiška)    8.3.2013, dodatni koncert 9.3.2013

146.       ZADNJI TAXI in GABER BRIN       19.4.2013

147.       KATJA ŠULC       10.5.2013

148.       DANDELION CHILDREN 28.6.2013

149.       TORONTO DRUG BUST 27.9.2013

150.       BRO       16.10.2013/18.10.2013

151.       HEXENBRUTAL  22.11.2013

152.       IZŠTEKANIH 20 (Kino Šiška)         3.12.2013

Niet, Siddharta, Res Nullius, Weferox, Zmelkoow, Narat, Trkaj, Flirrt,

Aphra Tesla, Peter Lovšin, The Tide, Tina Marinšek, Tokac in Obra (Dan

D), člani Simfoničnega orkestra RTV Slovenija

153.       FLIRRT       17.1.2014

154.       KATARINA JUVANČIČ in DEJAN LAPANJA         28.2.2014

155.      VLADO KRESLIN                     28.3.2014

156.       HAMO & TRIBUTE 2 LOVE          25.4.2014

157.       LEON MATEK          16.5.2014

158.       MARKO HATLAK z gosti           27.6.2014/18.6.2014

159.       ČAO PORTOROŽ           24.10.2014

160.      WEREFOX          21.11.2014

161.      IZŠTEKANIH 10 (Kino Šiška) 2.12.2014

Leon Matek, Slon in Sadež, Hamo & Tribute 2 Love, Katarina Juvančič

in Dejan Lapanja, Čao Portorož, Murat & Jose, Flirrt, Janez Zmazek Žan,

Marko Hatlak s Funtango in Moonlight Sky, Werefox, Big Foot Mama, Tinkara

Kovač, Big Band RTV Slovenija

162.  MURAT & JOSE     23.1.2015

163. ROBERT JUKIČ   6.3. 2015

164. SMAAL TAKK    28.3. 2015

165. BO!  21.4. 2015

166. NATRILETNO KOLOBARJENJE S PRAHO IN NINA BULATOVIX   12.5. 2015

167. HAPPY OL’ McWEASEL  30.6. 2015

168. ALL STRINGS DETACHED 15.9. 2015

169. MONOWI TWINS 20.10. 2015

170. NOCTIFERIA 3.11. 2015

171. SAME BABA 24.11. 2015

 

IZŠTEKANI NA Radiu Študent (februar 1993 – oktober 1997)

1.            SOKOLI 25.2.1993

2.            DUO MAR DJANGO        1.4.1993

3.            GHOSTS OF THE 50s       22.4.1993

4.            DEMOLITION GROUP    10.6.1993

5.            ALL CAPONE ŠTRAJH TRIO           1.7.1993

6.            JASNA & ZLATKO             22.7.1993

7.            PERO LOVŠIN solo          9.9.1993

8.            MILADOJKA YOUNEED  11.11.1993

9.            LADO LESKOVAR             18.11.1993

10.          KVARTET ENZO FABIANI              9.12.1993

11.          PRIMOŽ SIMONČIČ        3.2.1994

12.          NIET      24.3.1994

13.          DRAGO MLINAREC         2.4.1994

14.          STARI KONJ        19.5.1994

15.          PARNI VALJAK  6.6.1994/9.6.1994

16.          2227      25.8.1994

17.          INSPIRAL CARPETS         2.9.1994/8.9.1994

18.          ADI SMOLAR     22.9.1994

19.          LOLITA  20.10.1994

20.          LUCKY CUPIDS  3.11.1994

21.          JURKI Z BASISTI                10.11.1994

22.          ANA PUPEDAN 8.12.1994

23.          LET 3      29.12.1994

24.          VLADO KRESLIN               26.1.1995

25.          HOT DOG/BOR GOSTIŠA              2.2.1995

26.          MATJAŽ PIKALO/AUTODAFE     9.2.1995

27.          EGO MALFUNCTION      23.3.1995

28.          RES NULLIUS     6.4.1995

29.          NA LEPEM PRIJAZNI       4.5.1995

30.          SPOONS              18.5.1995

31.          HEAVY LES WANTED      15.6.1995

32.          PRIDIGARJI        22.6.1995

33.          BOŠTJAN SOKLIČ             13.7.1995

34.          ORLEK   7.9.1995

35.          ZORAN PREDIN & ŠUKAR            21.9.1995

36.          QUATEBRIGA    5.10.1995

37.          SPACE CAKES    26.10.1995

38.          MOONLIGHT CATS         28.10.1995/9.11.1995

39.          SKAKAFCI           23.11.1995/30.11.1995 na RGL

40.          JANI KOVAČIČ  14.12.1995

41.          HIC ET NUNC     28.12.1995

42.          IZŠTEKANI PRED PUBLIKO I         11.1.1996

Ana Pupedan, Spiritual Pyrotechnics, Leteči potepuhi,

Heavy Les Wanted, Orlek, Zoran Predin & Šukar

43.          SPIRITUAL PYROTECHNICS          25.1.1996

44.          ALEŠ HADALIN  15.2.1996

45.          SIX PACK             14.3.1996

46.          LETEČI POTEPUHI            28.3.1996

47.          ELEKTRIČNI ORGAZAM 12.4.1996/18.4.1996

48.          IZŠTEKANI PRED PUBLIKO II       25.4.1996

Psycho Path, Garbage Enemy, Kontrabant,

Jani Kovačič & Tretje uho, Let 3

49.          ANDREJ TROBENTAR     16.5.1996

50.          IT’S NOT FOR SALE          30.5.1996

51.          PSYCHO PATH   13.6.1996

52.          SLEAZY SNAILS  27.6.1996

53.          RACIJA 4.7.1996

54.          KONTRABANT   3.10.1996

55.          TERMITI               23.10.1996/31.10.1996

56.          HIŠA      14.11.1996

57.          BRATKO BIBIČ   28.11.1996

58.          BILLY CHILDISH 5.12.1996

59.          ANDREJ RUDOLF             26.12.1996

60.          K.U.T. GAS         13.2.1997

61.          SILENCE I (Studio Tivoli)               17.4.1997

62.          K-PASSA              29.4.1997/1.5.1997

63.          ALL CAPONE ŠTRAJH TRIO           2.10.1997