Nemčija je senzacionalno izpadla v skupinskem delu svetovnega prvenstva. Od Katarja se je poslovila z zmago, Kostariko je premagala s 4:2, toda to ni bilo dovolj. Španija je namreč izgubila proti Japonski in zaradi boljše razlike v zadetkih ostala pred Nemčijo na lestvici. Nemci so drugič zapored na mundialu izpadli v skupini, nekoč pa so se vsakič uvrstili vsaj med najboljših osem. V oddaji lahko slišite tudi, kaj pravijo v Nemčiji. Berlinska dopisnica Polona Fijavž pravi, da selektor Hansi Flick in direktor Oliver Bierhoff ne nameravata odstopiti. Ob treh radijcih, voditelju Luki Petriču, Jožetu Pepevniku, Aljažu Golčerju, pa je bil tudi Slavko Jerič iz multimedijskega centra. Osrednji slovenski športni statistik je predstavil vrsto zanimivih podatkov s tega prvenstva. Denimo koliko minut so tekme daljše kot sicer, zakaj je več zadetkov v drugih polčasih kot v prvih in kaj je napredna statistika xG, torej expected goals oziroma pričakovani goli.