Ime tedna je postal kapetan slovenske moške odbojkarske reprezentance Tine Urnaut, ekipe, ki je na SP z izjemnimi predstavami navduševala v Stožicah in poskrbela za navijaško evforijo. Prvič v zgodovini so se uvrstili v polfinale svetovnega prvenstva in na Poljskem osvojili četrto mesto.

Kandidata sta bila še:

Matevž Luzar, režiser, ki je na enem od največjih mednarodnih filmskih festivalov v Pekingu za film Orkester v kategoriji 2021 BJIFF Forward Future, pred kratkim osvojil nagrado za najboljšo režijo. Film je hkrati tudi slovenski kandidat za oskarja za najboljši mednarodni celovečerni film.

Darko Brlek, direktor in umetniški vodja Ljubljana festivala, kulturno umetniškega dogodka, ki je v letošnji jubilejni 70. izdaji ponudil več kot 100 prireditev s skoraj 6000 umetniki iz več kot 50 držav. Udeležilo se jih je okrog 51.000 domačih in tujih obiskovalcev.