
Program Vala 202 je v času med olimpijskih iger od jutra do večera popolnoma prilagojen. Ves čas je živ olimpijski radio, tako da poslušalci ne zamudijo ničesar odločilnega.
Ob doživetem komentiranju reporterjev lahko ujamejo vse nastope slovenskih športnikov, skupaj z ozračjem na prizoriščih, prvimi odzivi, daljšimi pogovori in analizami.
Poslušanje Vala 202 v živo |
---|
Prek aplikacije Radioplayer na operacijskih sistemih Android in iOS. Na spletni strani val202.si. Na RTV365. |
Od jutra do večera iz Pariza
Osrednji programski studio Vala 202 se je v tem času preselil v središče olimpijskega navijaškega dogajanja. Tik ob Slovenski hiši je namreč del festivala glasbe in kulture, ki se je naselil v parku La Villette v francoski prestolnici.
Poslušalci lahko vsak dan med deseto in polnočjo slišijo intervjuje z gosti in obiskovalci Slovenske hiše, prikrajšani pa niso niti za zgodbe ter reportaže iz Pariza, izbrane Nedeljske goste in druge barvite glasove, ki zapolnjujejo epicenter svetovnega športnega dogajanja tega poletja.
Poročanje z olimpijskih iger je privilegij

Aleš Smrekar ima veliko izkušenj s spremljanjem največjih športnih dogodkov, tokrat je že desetič član radijske olimpijske ekipe. Ob vodenju programa za poslušalce iz Francije prenaša tudi nastope Tonija Vodiška v jadralskem razredu formula kite.
"Ko so me mlajši sodelavci vprašali, kaj lahko pričakujejo od iger, sem jim odgovoril: Garali boste od jutra do večera, ne boste imeli veliko časa, da bi si ogledovali pariške znamenitosti, domov boste prišli popolnoma izmučeni, ampak če ste iz pravega testa, boste doumeli, da je spremljanje olimpijskih iger za poslušalce pravi privilegij!"

Vrhunec generacije je tudi karierni vrh komentatorske dvojice
Izjemen dosežek je že uvrstitev treh slovenskih kolektivov med elito, ki bo nastopala v Parizu. Posebno visoka pričakovanja imajo odbojkarji, katerih postopno vzpenjanje in dokončni preboj med najboljše že dolga leta spremljata komentatorja Boštjan Reberšak in Anja Hlača Ferjančič.
"Glede na to, da Tineta Urnauta in druščino kot reporterka spremljam že dobro desetletje in pol, vem, koliko truda so vložili v olimpijski nastop. Nestrpno čakam tekmo med Slovenijo in Francijo. To bo zame vrhunec prvega dela iger, v drugi polovici pa upam na zanimive tekme v izločilnih bojih in ravno prav dramatičnosti ob koncih nizov."
Pred stoletjem v Parizu kolajni osvojil Leon Štukelj

Izkušeni radijski reporter Dare Rupar, ki spremlja tudi nastope slovenskih kolesark in kolesarjev, kot pomembno omenja dejstvo, da olimpijske igre spet gosti Evropa. Hkrati pa spominja na zgodovinski trenutek, ko je prav v Parizu osvojil svoji prvi olimpijski medalji Leon Štukelj.
"Ob koncu vsakih iger mi je bilo hudo, ker je bilo na nove treba čakati štiri leta. Še posebno po Riu da Janeiru, tam sem bil prvič, in to v že zelo zrelih delovnih letih. Zdaj sta mi v uteho dva olimpijca novinca v moški kolesarski vrsti za cestno dirko. Predvsem Luka Mezgec, ki je olimpijski krst dočakal pri ‒ za športnika poznih ‒ 36 letih. Za oba, zanj in zame, bodo to zadnje igre, zato bo še teže."