Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
471 prispevkov
Glasbeni urednik in voditelj, ustvarja glasbene opreme za dnevni program Vala 202, v oddaji Na sceni ob torkih gosti domače glasbene novosti in njihove avtorje. Ob četrtkih zvečer v oddaji Top albumov predstavlja novosti iz tujine. Poroča s koncertov. Vedno na lovu za zanimivo glasbo.
Belokranjski dvojec 2B predstavlja album Eksplozija emocij, na katerem se brata Primož in Gašper Mihelič glasbeno razvijata v še neraziskano smer. V nove skladbe sta namešala plesne ritme ter globoka, osebna besedila. Bogate izkušnje z več kot desetletje dolge poti sta premeteno združila v elektronsko organski zvok.
Kantavtor Boštjan Gartner s tretjim albumom Mimohodi, na katerem podaja globok vpogled v glasbeno ustvarjalnost in značaj. Akustična kitara je polna življenjske energije, v harmoniji se prepleta z njegovim čutnim vokalom, ki s svojo nežno intonacijo in izjemno čustvenostjo prekipeva od življenjskega soka.
Dare Kaurič je del slovenske zabavnoglasbene scene že debela štiri desetletja. Bil je panker, poper, izvajalec reggaeja in še marsikaj. Po dvanajstih letih predstavlja drugi solistični album Muzika za ples. Njegova rdeča nit so dueti z izvajalci, ki jih nadvse ceni, tako je v goste povabil pisano druščino zvenečih pevskih imen iz različnih glasbenih voda. Slišali ga boste v mnogih glasbenih žanrih, obširneje o novi glasbi pa avtor na obisku v studiu Vala 202.
Mladeniči iz skupine Lumberjack so v zadnjih treh letih zasnovali deset skladb in jih uvrstili na drugi album Dejt. Priča smo zrelejši glasbi, saj so skozi izkušnje in doživetja začeli drugače gledati na svet. Dejt vabi na zmenek zaljubljenih in zmedenih, pa tudi strastnih in odprtih duš. Glasba je še vedno rokenrol z modernejšim pridihom, ki hkrati poskrbi za zabavo in nežnejše trenutke. Več pa pevec in kitarist Rok Ahačevčič in bobnar Blaž Kuster.
Simon Vadnjal je zadnja leta postopoma zbiral skladbe za prvenec Dan za sanje. Z ekipo uveljavljenih avtorjev, tehničnih sodelavcev in glasbenikov vam predstavlja devet skladb, ki jih je postavil v pop-rokovsko obleko, ni pa pozabil na balade, da bi čim bolje izrazil svoje občutke. Posveča se žalosti in neuspehu, pa tudi veselju ter prešerni radosti ob osebnih zmagah.
Noxire je udaren trio s celjskega konca, ki izvaja trdi rok. V treh desetletjih delovanja je izdal pet albumov, v oddaji bo predstavil šestega z naslovom Very Veracious. Zaradi radovednosti članov je od plošče do plošče spreminjal svoj izraz. Marcel Vovk je basist, pevec in glavni avtor; s tem je najbolj poklican za podrobno debato o njihovem delu.
Dekle in fantje iz skupine Metalsteel predstavljajo album Spomenik, na katerem so predelali skladbe slovenskih hard in heavy skupin iz osemdesetih in devetdesetih. Gre za poklon slovenskim skupinam, ki so jih poslušali kot osnovnošolci in so močno vplivale na njihovo ustvarjanje. Zgodba plošče je tudi medgeneracijska, saj na njej sodelujejo številni glasbeniki iz različnih generacij. Med njimi so člani takratnih zasedb in mlajši glasbeniki. Kitarista Benjamin Kic in Rok Tomšič vesta o tem veliko in še več.
Štirje mladeniči z dolenjskega konca delujejo pod imenom Ice On Fire. Na drugi plošči Pleši v njihovih zgodbah potujemo od izgube prijateljstev, ponavljanja istih napak, spraševanja o stanju v družbi pa vse do novih zagonov in globlje ljubezni. Ob punkovski ostrini nekajkrat pokažejo tudi svojo nežno plat. Več pa pevec Amadej Papež in kitarist Janez Janežič.
S koncertom Big Foot Mame se je začel 23. Orto fest. Ta predstavlja stalnico v ljubljanskem in slovenskem glasbenem prostoru. Orto bar je zatočišče vseh, ki radi poslušajo glasbo raznih slogov in usmeritev, vsako leto sproti se organizatorji potrudijo in v aprilu predstavijo zanimivo glasbo iz domačih in tujih logov.
Nina Pušlar redno skrbi za bogatenje slovenske pop glasbe. Sedmi album Nina, Nina, Nina nadaljuje v tem slogu. Z različnimi ekipami sposobnih avtorjev in glasbenikov ponovno predstavlja mešanico balad ter vzpodbudnih in deloma plesnih skladb. Tudi tokrat je, kot vedno, visoko zastavljene cilje zlahka dosegla.
V knjigi najdemo poglobljen prikaz kariere najbolj slavne še delujoče rokovske skupine na svetu. Avtorica je novinarka iz Londona.
Na tretjem albumu Neon srce Balladero naslavlja prijateljstvo, partnerstvo, življenjske avanture, neminljivo ljubezen in strast. S prefinjeno orkestracijo nas brez kančka solzavosti ali osladnosti popelje na naelektreno avanturo. Glasbo je v sodelovanju s številnimi vrhunskimi producenti okitil z igrivimi aranžmaji in optimističnim čustvenim nabojem.
Klaviaturist in skladatelj Miha Kralj je začetnik elektronske glasbe v Sloveniji. Kalil se je v mnogih skupinah, leta 1980 pa izdal prelomno ploščo Andromeda. Dobrih štirideset let pozneje predstavlja novo z naslovom Parallel Mirror. Popolnoma instrumentalna glasba tudi tokrat zveni sveže in presenetljivo mladostno, ravno tak je tudi njen avtor.
Že od srede je Ljubljana v znamenju festivala Ment, ki se odvija na različnih prizoriščih po glavnem mestu, od Kina Šiška, prek klubov na Metelkovi, do Cukrarne in Stare mestne elektrarne. Medtem ko se Ment nocoj končuje, pa se je sinoči s koncertom Big Foot Mame začel Orto fest, ki bo potekal do konca aprila v Orto baru. Ta predstavlja stalnico v ljubljanskem in slovenskem glasbenem prostoru. Orto bar je zatočišče vseh, ki radi poslušajo glasbo raznih slogov in usmeritev, vsako leto sproti se organizatorji potrudijo in v aprilu predstavijo zanimivo glasbo iz domačih in tujih logov.
Glasba spremlja pevko Manu od rosnih let naprej, v desetletjih je oblikovala svoj glasbeni izraz, se ob tem izobraževala formalno in tehnično ter stopila na oder mnogih festivalov doma in v tujini. Najbolj smo si jo zapomnili kot slovensko predstavnico na Evrosongu 2016. Po spletu srečnih naključij je v nastanek prvenca vključila kopico sodelavcev iz domačih in tujih logov, ki so ji pomagali ustvariti ploščo Sunrise.
Za imenom Paul Grem stojita družba in družina primorskih glasbenikov, ki našo glasbeno sceno soustvarjajo že lep čas, a do zdaj še niso delovali skupaj. Čeprav prihajajo iz različnih glasbenih voda, je bil za začetek njenega ustvarjanja ključen skupni pogled članov na glasbo, ki je mešanica bluza, kantrija, roka in popa. Izražajo se s preprostimi, surovimi melodijami in brutalno življenjskimi ter osebno izpovednimi besedili. Prevenec Luč preteklosti predstavljajo Pevec Dušan Sagadin – Duco, bobnar Mitja Stropnik in kitarist Marko Stropnik.
Energična štajerska sedmerica Happy Ol' Mcweasel je lastnica tretjega albuma Such Is Life. Na njem ne boste našli že znane irske melodike, tokrat so možje glasbeno podobo obogatili z dodatnimi instrumenti. Folk punk rock s pristnim mariborskim šusom je torej še vedno prepoznaven in hkrati poln svežine ter novih izzivov. Več o tem pa bobnar Aleš Voglar in pevec Gregor Jančič.
Pop rock skupina Bomb Shell je v zadnjih dveh letih pripravila skladbe za drugi album Tri leta kasneje. Glasbeno temelji na pop rocku, ki pa je zdaj zrelejši, tako kot članica in člani skupine. Združevanje različnih pogledov na glasbo je največkrat zelo težko in vsak del ekipe je bil postavljen pred svojevrsten izziv. O glasbi in njihovem delu v oddaji pevka Petra Zore, bobnar Brane Štubljar mlajši in kitarist Tadej Hribernik.
Skupina Emil and the Detectives predstavlja tretji album Remote Proximity, na katerem v prenovljeni zasedbi odpira pot novi slogovni usmeritvi. Tokrat njeni člani prinašajo mirno džezovsko razpoloženje, vsak od izkušenih glasbenikov pa vešče izkorišča prostor, namenjen njegovemu instrumentu. Obširneje o glasbi na novi plošči basist Rastko Zager in kitarist Igor Bezget.
Celjska skupina Klon na svoji drugi plošči Odklon ponuja tršo in še bolj izdelano glasbo kot na prvencu. V desetih skladbah se njeni člani še vedno največkrat ukvarjajo predvsem z našim vsakdanjikom in družbo. V besedilih se posvečajo digitalizaciji življenja, pretvarjanja in samovšečnosti, nekajkrat pa se tudi nostalgično vrnejo v svet, v katerem so odraščali. O plošči Odklon pevec Gregor Videc.