Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
579 prispevkov
Novinarka, dnevna urednica, jutranja voditeljica. Zanima jo (pre)več stvari, zato jo lahko slišite v različnih oddajah, po možnosti ne zjutraj. Navdušenje nad potovanji in tujimi jeziki objavlja v Evropi,osebno! Občasno centrifugira, redno spremlja športno dogajanje, najpogosteje odbojko.
Za odbojkarji ACH Volleyja je prva polovica skupinskega dela lige prvakov. V 3. kolu so se pred domačim občinstvom pomerili z belgijsko ekipo iz Maaseika.
Andreja Hauptmana poznamo kot tistega, ki vodi Tadeja Pogačarja k odmevnim zmagam. Kakšne naloge ima kot športni direktor ekipe UAE Emirates? Kako zahtevno je vodenje moštva ob nepredvidenih dogodkih, kdo je "glavni" in kaj je najbolj stresni del njegove službe?
Aleš Ugovšek je doktor lesarskih znanosti, oče štirih otrok in od začetka letošnjega leta direktor skupine M Sora. Vodi več kot 280 sodelavcev, v podjetje skuša vnesti spremembe in ohraniti močno povezanost med zaposlenimi. Kot pravi, si številni direktorji ne predstavljajo, da bi bili v službi "le" osem ali devet ur. Sam skuša delati drugače, saj je zanj čas z družino izjemno dragocen. Kako je voditi podjetje, ki ima posebno lastniško strukturo, kakšen je njegov urnik in zakaj se mu zdijo kratki sestanki pomembni?
Odbojkarji ACH Volleyja so se v letošnji sezoni lige prvakov predstavili domačemu občinstvu. V 2. kolu elitnega klubskega tekmovanja so gostili močno poljsko zasedbo Projekt iz Varšave. Slovenski prvaki tudi v letošnji sezoni igrajo v zelo zahtevni skupini. Ob poljski ekipi se za končnico borita še ekipi Berlina in belgijskega Maaseika.
Mojca Mihelič je ravnateljica OŠ Danile Kumar in predsednica Združenja ravnateljev in pomočnikov ravnateljev Slovenije. Sama pravi, da je "šolnica" in da je delati v šoli čudovito. Vodi 170 zaposlenih, na njihovi šoli je več kot 1.000 učencev. "Že kot učiteljica sem imela veliko odgovornosti. Dveh zelo hudih odgovornosti pa nisem imela, sedaj ju pa imam: zaposlovanje in finance." Tudi o tem, da ravnateljice in učiteljice niso neprestano na počitnicah, o kadrovskih izzivih in vodenju šol.
Gost prve epizode šeste sezone Vodenja s posluhom je Gorazd Lampič, fizik, ki ima skoraj 20 let izkušenj z vodenjem. »Precej pomembno je, da si podjetnik želi zaposlovati sodelavce, ki so pametnejši od njega,« pravi Lampič, ki je tudi soustanovitelj podjetja Elaphe. Podjetje deluje na področju e-mobilnosti, zaposluje več kot 100 ljudi. Razvijajo pogonske elektromotorje, ki so nameščeni neposredno v kolesa vozil, sodelujejo pa z večino največjih proizvajalcev avtomobilov na svetu. Oddajo pripravljata strokovni sodelavec, dr. Miha Škerlavaj z Ekonomske fakultete Univerze v Ljubljani, in Anja Hlača Ferjančič.
Dejan Fabčič je zdravnik in paraolimpijec. Po bronasti kolajni v Parizu se mu je življenje obrnilo na glavo, a njegovo poslanstvo ostaja enako. Pomagati drugim in biti vzor. Je specialist interne medicine in vodja ambulante za bolezni ščitnice in diabetes v Novi Gorici. Športni fenomen. V Parizu je nastopil na svojih četrtih paraolimpijskih igrah in z Živo Lavrinc osvojil bronasto kolajno v paralokostrelstvu. Prej je tekmoval v plavanju in parakajaku. O parašportu, družini, zdravniškem poklicu pa tudi o zdravljenju sladkorne bolezni.
Lani so slovenske športne zveze organizirale kar 51 mednarodnih športnih prireditev, 49 jih je sofinancirala Slovenska turistična organizacija (STO), petim prireditvam je posebna sredstva namenila tudi vlada. Kako lahko nov model vrednotenja učinkov velikih športnih prireditev pomaga pri odločanju o (so)financiranju in porabi javnih sredstev?
Na olimpijskih igrah se zanimive zgodbe sestavijo kar same. Kajakašica Eva Terčelj nam je tako predstavila svojo kolegico s Fakultete za arhitekturo, ki je v Pariz prišla na študentsko izmenjavo, se zaljubila v mesto in ostala.
Poljaki so končali sanje slovenskih odbojkarjev v Parizu. Boleč poraz pa ne pomeni, da odbojkarji niso zmagovalci.
Rok, Jure, Luka in Martin Jezeršek so solastniki družinskega podjetja, navdušeni jadralci in kolesarji ter ljubitelji dobre hrane. Ponosni so, da so razvili posel, ki sta jim ga predala starša in še bolj, da kljub zahtevnemu delu najdejo čas za druženje in da so kot bratje zelo povezani. Redko se v medijih pojavljajo vsi skupaj, Anja Hlača Ferjančič pa jih je ujela v Parizu.
Teden dni mineva od otvoritve olimpijskih iger, ki ponujajo polne tribune, tradicionalne in nove športne panoge. Med tistimi, ki so se pozno priključile olimpijski družini, je odbojka na mivki. Predstavitev v Atlanti je navdušila, nadaljevanje pa je bilo spektakularno. Igrišča zavzemajo najbolj atraktivna mesta.
Marko Kozamernik je leta 2012 peljal sina Jana na olimpijske igre v London kot nagrado za odlično gimnazijsko spričevalo. Takrat si ni predstavljal, da bo njegov sin kdaj tekmoval na največjem športnem dogodku. Družina Kozamernik je izjemno ponosna na svojega olimpijca. Kot poudarja Janova mama Mateja, si ni predstavljala, da vrhunski šport zahteva toliko odrekanja. Janova starejša brata David in Simon pa občudujeta, da je "tamau" tako discipliniran in uspešen.
Slovenski odbojkarji so proti Kanadi dosegli prvo zmago na olimpijskih igrah. Že uvodni nastop v Parizu pa je postregel z napetim dogajanjem.
Ines Vidič se je v Pariz preselila zaradi ljubezni do odbojke. Danes pa je edina Slovenka, ki je zaposlena v organizacijskem odboru Pariz 2024. Zadolžena je za tehnični del izvedbe tekmovanj v odbojki na mivki. Pravi, da ima sanjsko službo, lastnost, ki ji pri delu pride najbolj prav, pa je odločnost. V pogovoru razkriva še več zanimivosti o sebi in svojem delu.
Na slovesnosti Olimpijskega komiteja Slovenije se je včeraj v Kopru predstavila slovenska olimpijska reprezentanca. Na igrah v Parizu bo nastopilo 90 športnikov in športnic, kar je največ doslej.
Kombinacija športa, torej gibanja, in kviza z Anjo nam ponuja radijsko igro z zelo preprostimi pravili. Tri vprašanja, trije odgovori. V finalu pa poiščemo športnika ali športnico, ki vse te odgovore povezuje.
Christina Bauer je v Avstriji prava zvezdnica. Njena predavanja in pekovske delavnice so razprodane, knjige z recepti uspešnice, njena baza Backwelt - pekovski svet v majhnem kraju Tamsweg, pa pravo romarsko središče, kamor se z avtobusi vozijo obiskovalci iz cele Avstrije pa tudi Nemčije in Švice.
Tretja gostja pete sezone Vodenja s posluhom je Romana Girandon. Že dobro desetletje je predsednica uprave Loterije Slovenije, od lani pa tudi predsednica Združenja evropskih loterij, ki povezuje 70 članic iz 40 držav. V ospredje postavlja vodenje z močjo poslanstva in družbeno odgovornost organizacije, ki jo vodi. Zakaj na loteriji sami sebi pravijo PEZ ekipa? Razmišlja tudi o tem, kako se pripraviti na prevzemanje odgovornosti in pripoveduje o zanimivi poti do prve službe. Oddajo pripravljata strokovni sodelavec, dr. Miha Škerlavaj z Ekonomske fakultete Univerze v Ljubljani, in Anja Hlača Ferjančič.
Kombinacija športa, torej gibanja, in kviza z Anjo nam ponuja radijsko igro z zelo preprostimi pravili. Tri vprašanja, trije odgovori. V finalu pa poiščemo športnika ali športnico, ki vse te odgovore povezuje.