Predlogi

Brez zadetkov.

Rezultati iskanja

Brez zadetkov.

Rezultati iskanja

Brez zadetkov.

Rezultati iskanja

Brez zadetkov.

Rezultati iskanja

Brez zadetkov.
Glasbeni program

Andrej Karoli

360 prispevkov


Tikabilen, na cesti se vedno drži desno, v etru ga rado zanese. Valuje ob sredah zjutraj in petkih zgodaj popoldan. Rad komunicira s komunikativnimi, strpen tudi do nestrpnih. Misli samo tiste misli, ki jih seveda ne bi smel, najraje @andrejkaroli.


8.1.2025

Največkrat predvajane skladbe v letu 2024

Začetek januarja je spet tisti čas, ko moramo pospraviti za sabo, tudi glasbo. Administrativna upokojitev glasbe 2024. Urednici in uredniki uredništva za glasbo Vala 202 nismo imeli težkega dela, ker imamo res radi muzike. Mimogrede, več kot 21 tisoč različnih skladb, med stotimi največkrat predvajanimi samo 5 tujih skladb, prva na 15. mestu in sicer po statističnem pregledu globalne platforme Spotify, je bila največkrat predvajana skladba lani Birds of A Feather ameriške glasbenice Billie Eilish. Le 4 % oziroma 2800 skladb se je zavrtelo več kot petkrat, 11000 skladb pa se je zavrtelo le enkrat. Še tole, prvih 10 največkrat predvajanih skladb je izvajalo osem različnih izvajalcev, le skupina LPS se je pojavila dvakrat.


4.12.2024

Glasbeno jutro: Izštekanih 10 po... Elevators & Big Band RTV Slovenija

Reportaža o tradicionalnem zaključnem koncertu sezone oddaje Izštekani na Valu 202 z Juretom Longyko.


20.11.2024

Jure Lesar in Krila Ptice v živo pri Andreju

Jure Lesar je glasbenik in tekstopisec, ki ga spremljamo že več kot desetletje. Z edinstvenim vokalom in nostalgičnim zvokom kitare nas je tokratno sredino jutro skupaj z zasedbo Krila Ptice popeljal v druge čase s svežimi skladbami iz novega albuma Tu in zdaj.


6.11.2024

BOOOM! v živo pri Andreju

V začetku letošnjega leta so se uvrstili v finale izbora za pesem Evrovizije v San Marinu, spomladi izdali prvi albuma Odiseja, na povsem običajno novembersko jutro pa so nastopili na jutranjem koncertu pri Andreju. V živo iz studia 26 zasedba BOOOM!


30.10.2024

Mladi in prekomerna uporaba zaslonov

Kako se zagovarjati, ko dnevna raba telefona preseže tudi do 8 ur dnevno? Prisluhnili smo mladim iz ulice, ki so z nami delili, koliko časa preživijo pred telefonskim zaslonov, na kateri aplikaciji zapravijo največ časa in kakšne so po njihovem mnenju posledice prekomerne uporabe telefonov. Razlago, rešitve in predloge smo iskali skupaj z Mijo Repenšek, svetovalko in strokovno sodelavko v centru Logout.


23.10.2024

Plateau v živo pri Andreju

Tokratno sredino budnico so pripravili fantje novomeške zasedbe Plateau. Sveži in z novim albumom na poti, v duhu ljubezni in mladosti v živo iz studija 26.


16.10.2024

Zakaj se "še" ne bojimo UI?

Polnoletni Googlov prevajalnik še vedno ne ve, kaj je Zdravljica. Po drugi strani pa orodje NotebookLM ustvari umetno generiran podkast iz zgolj nekaj stavkov. Se UI bojimo ali se je "še" ne bojimo?


9.10.2024

RANR v živo pri Andreju

Sezono jutranjih koncertov nadaljuje mariborska zasedba RANR. Igrajo vse smeri popa in ostalih zvrsti, ki jih cenijo.


7.10.2024

Kako glasba pride do poslušalcev? 1. del

Od prvega akorda do poslušalcev je dolga pot, širši javnosti največkrat skrita. Z glasbeniki, producenti in uredniki bomo razkrili ključne elemente tega procesa. Skušali bomo tudi ugotoviti, kako nastane uspešnica, kaj bo počela umetna inteligenca, kakšno vlogo danes še igrajo tradicionalni mediji, so glasbeni uredniki izumirajoča vrsta in kako z glasbo uspešno nagovoriti izjemno segmentirano javnost. 1. del: Neisha, glasbenica, Dejan Radičević, glasbeni producent. Voditelj: Andrej Karoli.


18.9.2024

54. obletnica smrti Jimija Hendrixa

Jimi Hendrix je umrl 18. septembra 1970. Star je bil komaj 27 let. Ob obletnici njegove smrti so slovenski kitaristi Peter Dekleva, Manca Trampuš in Rok Miže delili svoje prve spomine na glasbo, zakaj so izbrali kitaro in kakšen je njihov odnos do enega najboljših kitaristov vseh časov.


16.9.2024

Glasbena debata: Koncerti nekoč in danes

Glasbeni uredniki soočajo mnenja o koncertnih tegobah, visokih cenah vstopnic, mednarodnih imenih v Sloveniji, brezplačnih koncertih in težavah, ki jih ti prinašajo.


11.9.2024

Orlek v živo pri Andreju

Novo sezono Jutranjih koncertov pri Andreju odpira druščina, ki že 35 let prisega na glasbo. Kamor koli jih odpelje aranžma, se počutijo kot doma. Orlek.


4.9.2024

Nimam pojma: Nazaj v šolo

Kako se imenuje najbližja galaksija Rimski cesti? Katere tri vrste čebel sestavljajo čebeljo družino? To so vprašanja pri predmetu naravoslovje za 4. in 5. razred ter vprašanja, ob katerih se lahko zgolj nasmejimo in si priznamo, da nimamo pojma


26.8.2024

Poletni koncerti po izboru glasbenih urednikov Vala 202

Poletje še ni reklo zadnje, torej dober čas, da Klara Zupančič, Neja Jerant, Žiga Klančar, Tomaž Purkart in Jernej Vene spomnijo na nekaj koncertov, ki so jih obiskali v zadnjih mesecih.


14.8.2024

Gušti: Še vedno sem s tabo

Miha Guštin - Gušti letos praznuje 40 let glasbene kariere in ob tej priložnosti smo mu dali nalogo, da izbere tiste skladbe, ki so najbolj zaznamovale njegovo glasbeno pot. In življenje. Ker eno brez drugega ne gre. Črn tulipan, Led s severa, Vedno zame, Modro sonce, Mali svet (Naša mala klinika) … to je le nekaj naslovov, ki jih pozna vsak. Prav vse skladbe nosijo izjemne zgodbe, ki jih še nikoli niste slišali.


26.6.2024

Nimam pojma: o Libanonu in o reki Misisipi

Vprašanja, ob katerih se lahko zgolj nasmejimo in si priznamo, da nimamo pojma. Začenjamo novo sezono kvizov Nimam pojma z Andrejem Karolijem vsako sredo zjutraj.


19.6.2024

Nimam pojma: o zasedbi Videosex, filmu Gremo mi po svoje in haikuju

Vprašanja, ob katerih se lahko zgolj nasmejimo in si priznamo, da nimamo pojma. Začenjamo novo sezono kvizov Nimam pojma z Andrejem Karolijem vsako sredo zjutraj.


12.6.2024

Zajtrk za kosilo in kosilo za večerjo

Čas dopustovanja, po vsej verjetnosti nekje ob morju, je obdobje, ko izginejo marsikatere obveznosti in skrbi. Vsak si želi, da bi imel več dopustniških dni, in strinjamo se lahko, da jih je treba karseda najbolje izkoristiti, pa tudi če za nekatere to pomeni teden dni premikanja po relaciji brisača−morje−postelja. Ta teden smo vas spraševali, kaj si radi privoščite na dopustu, česar si doma ne bi, kajti čas dopustovanja je dimenzija zase, samo in zgolj takrat igramo minigolf, v trgovino hodimo v kopalkah, rešujemo križanke in zajtrkujemo, ko je kosilo ter kósimo v času večerje.


29.5.2024

Kjer tišina ostane brez besed S01E09: Studio 14

V studiu 14, oziroma, kot ji še danes pravimo tIsti, ki smo ji blizu, v štrnajstki je skozi desetletja nastalo več glasbe, kot je je človek sposoben tudi bežno spustiti skozi ušesa. Prvi spomin sega 32 let nazaj, ko sem na skrivaj hodil poslušal vaje Big Banda RTV Slovenija, zrl v hrbet Jožeta Privška. Če ni bilo glasbe, je bilo slišati le njega. Natančna navodila, tu in tam privzdignjen glas in nato še boljša izvedba tistega, kar je bilo slišati nekaj trenutkov prej. Vsa glasba treh desetletij, vsa snemanja, vsi koncerti, klubi klubov, Izštekani in posebne oddaje v prostoru, ki je v spominu glasbenikov ostal kot eden najboljših prostorov tako za snemanje, kot za koncerte, je del zgodovine. Kar se sliši tako dokončno. Po naravi sem bolj ali manj realist, a ne brez želja. Res si želim, da bi v Studiu 14 tišina spet ostala brez besed. Želje so eno, realnost pa … navajam: "Projekt prenove studia 14 zaradi izredno visokih stroškov, ocenjenih naveč kot pet milijonov evrov, in trenutnih finančnih razmer na RTV se začasno ustavi do rešitve financiranja. Tukaj žal ni nič novega, dokler RTV Slovenija ne najde dodatnega finančnega vira za financiranje takih projektov, žal ne morem podati nobenega časovnega načrta". Zadnje besede je v studiu 14 po koncertu skupine Niet izrekla Aida Kurtović in zadnja skladba odigrana v studiu je bila Lep dan za smrt. Bil je 15. september leta 2015. In po osmih letih, osmih mesecih in štirinajstih dneh je tišina v studiu 14 Radia Slovenija še vedno glasna in zelo zgovorna.


22.5.2024

Kjer tišina ostane brez besed S01E08: Studio Bejsmen

Kaj je zvok? Definicija pravi, da je zvok pojav, ki nastane pri mehanskem nihanju delcev v mediju, ki ima maso in elastičnost v slišnem območju frekvenc. Tako pravi definicija, a v resnici se ne spuščamo v fizikalne razlage, raje ostajamo v glasbi in raziskujemo, kako iz nič nastane glasbeni posnetek. Slišali bomo zgodbe iz glasbenih studijev po Sloveniji. Tu in tam se bodo tonskim mojstrom in producentom pridružili glasbeniki s spomini na delo v studiih. V zadni epizodi prve sezone od pivnice do prvih posnetih skladbah in ali je prav, da tehnologija omogoča, da znamo vsi peti in igrati?


Več epizod
Domov V živo Podkasti Spored Kontakt