Slovenski orli so v Pekingu osvojili bronasto odličje. Prislunite vsem štirim skakalcem.

Slovenski skakalci so postali olimpijski podprvaki

Peter Prevc, Timi Zajc, Cene Prevc in Lovro Kos so po prvi seriji vodili. V finalni seriji so zlato vzeli Avstrijci, bron pa Nemci. Na ekipni tekmi so orli poskrbeli za sedmo slovensko kolajno v Pekingu. Od teh sedmih odličij so jih kar štiri osvojili skakalci.

---------------------------------

#imamopeking #imamoto imamo 7️⃣. olimpijsko kolajno ?! Slovenski orli ? so v Pekingu na ekipni tekmi poleteli do ? druge stopničke zmagovalnega odra!! Zlato ? so osvojili Avstrijci, bronasto ? Nemci. Prisluhnite vsem štirim skakalcem v ? posnetku.#TeamSlovenia pic.twitter.com/9jOB6f92Hc

— Val 202 (@Val202) February 14, 2022

Slovenski skakalci so po srebru iz Calgaryja 1988 ter bronu iz Salt Lake Cityja 2002 osvojili tretjo moštveno kolajno na olimpijskih igrah. V spodnjem posnetku prisluhnite še delčku prenosa ob koncu finalne serije reporterja Boštjana Reberšaka.