Tim Mastnak je v paralelnem veleslalomu osvojil srebro. Z njim se je pogovarjal Igor Tominec

Deskarji na snegu nadaljujejo osvajanje medalj, Tim Mastnak s srebrno medaljo, Gloria Kotnik z bronasto

Slovenija je že pri petih medaljah na olimpijskih igrah v Pekingu. V zbirko je bronasto medaljo dodala deskarka Gloria Kotnik, srebrno pa Tim Mastnak.

Četrti dan ?? pa ima že pet medalj ?. @GloriaKotnik si je po neverjetnem nastopu priborila ?, Tim Mastnak pa bo okoli vratu nadel srebro ?.

Čustva naših deskarjev ? je v mikrofon ujel @IgorTominec #imamoto #Beijing2022 #TeamSlovenia pic.twitter.com/0eTYWRvCME

— Val 202 (@Val202) February 8, 2022

Gloria Kotnik se v letošnji sezoni nikoli ni uvrstila med najboljših 16, ob osvojeni medalji je bila zelo čustvena.

Solze sreče @GloriaKotnik po senzacionalni olimpijski ????

"Na letalo za ?? sem sedla z mislijo na dober rezultat, zato da upravičim svojo odsotnost od sinčka. Da mi bo vsaj malo lažje."@TeamSlovenia @Val202 @Beijing2022 pic.twitter.com/bZJ6SHGqyB

— Igor Tominec (@IgorTominec) February 8, 2022

-----------------------------

V kitajski deskarski reprezentanci deluje njen oče, Peter Kotnik, s katerim smo se pogovarjali po koncu tekme.

Tim Mastnak je v finalu vodil skoraj do cilja, nato je naredil napako in zmagal je Avstrijec Benjamin Karl.

Niz deskarskih medalj nadaljeval Tim Mastnak ????

"Moje vožnje sploh niso bile idealne, ampak sem se pa boril kot lev. Oče mi je vedno rekel startaj na zlato, pa boš zadovoljen tudi, če se izide za srebro."@TeamSlovenia @Val202 @Beijing2022 pic.twitter.com/wKXhP8Vfo3

Pogovarjali smo se tudi s Timovim očetom. Robert Mastnak deluje v slovenski deskarski reprezentanci.