Slovenija je prvo polovico kvalifikacijskega cikla začela in končala z zmago, toda za razliko od uvodnega uspeha proti Hrvaški, izbrana vrsta proti Malti ni navdušila. Zmagala je z 1:0, a je, sploh v drugem polčasu, nekajkrat trepetala, ko so gostje našli pot skozi domačo obrambo. Tako kot proti Hrvaški je spet zadel Sandi Lovrić, tokrat z enajstmetrovke. Marko Cirman, Boštjan Janežič in voditelj Luka Petrič debatirajo o tem, zakaj je bila igra Slovenije bleda in zakaj menjave spet niso prinesle želenega učinka po odmoru, v drugem polčasu oddaje pa so iskali razloge za optimizem pred torkovim gostovanjem na Hrvaškem.