Tretji tekmovalni dan na olimpijskih igrah v Tokiu je bil izjemno uspešen za Slovenijo, kanuist Benjamin Savšek je postal olimpijski prvak. Navdušila je tudi slovenska košarkarska reprezentanca, ki je v krstnem olimpijskem nastopu visoko premagala Argentino, namiznoteniška igralca Darko Jorgič in Bojan Tokič sta se uvrstila v naslednji krog, judoistka Kaja Kajzer pa je osvojila peto mesto.

Slovenska košarkarska reprezentanca je v krstnem olimpijskem nastopu visoko premagala Argentino

V jutranjih urah je Benjamin Savšek z odlično vožnjo brez napak prišel do zlate olimpijske medalje.

"Medalja je precej težka in me že rahlo vrat boli. Ampak tega občutka se ne bom naveličal. Zelo sem vesel. Med polfinalom in finalom je bilo malo časa za pripravo. Na to sem bil pripravljen in uspelo mi je zmagati." - Benjamin Savšek, olimpijski prvak

Slovenska košarkarska reprezentanca je olimpijski turnir začela nad vsemi pričakovanji. Na krilih Luke Dončića, ki je dosegel kar 48 točk, je popolnoma zasenčila nekdanje olimpijske prvake Argentince in napovedala kandidaturo za najvišja mesta.

"Vsak ima svojo vlogo v tej ekipi in to vlogo vsak opravlja zelo dobro. Res se imamo dobro. To se vidi tako na terenu kot izven njega." - Luka Dončić

Argentinski selektor Sergio Hernandez pravi, da je morda v življenju doživel samo eno takšno tekmo, kot danes ?????

"Težko komentirati karkoli, ko nekdo popolnoma prevzame tekmo v svoje roke. Hoteli smo odrezati @luka7doncic od preostale ekipe, pa nas je uničil v dveh minutah." pic.twitter.com/onMlch6Dfk

— Igor Tominec (@IgorTominec) July 26, 2021

Judoistka Kaja Kajzer se je borila za bronasto medaljo kljub temu, da je imela obilo težav s poškodovanim gležnjem v zadnjih tednih. Izgubila je proti svetovni prvakinji in prvi nosilki, Kanadčanki Jessici Klimkait.

Trenutek, zaradi katerega je ostala brez medalje.

Kaja Kajzer (bela) je osvojila 5. mesto.@Val202 #Tokyo2020 #judo pic.twitter.com/Jb6LU4jbuN

— Marko Cirman (@MarkoCirman) July 26, 2021

Uspešna sta bila oba slovenska namiznoteniška igralca. V drugem krogu je bil uspešen Bojan Tokič, ki je s 4:0 premagal Hrvata Tomislava Pucarja. Med najboljših 16 na olimpijskih igrah pa se je že uvrstil Darko Jorgič, ki je bil s 4:2 v dramatičnem dvoboju boljši od Liama Pitchforda.

Nasmejan do ušes @DarkoJorgic top16 @Tokyo2020 4??dvoboji 4 zmage!!! @TeamSlovenia odzivi @Val202 #imamotokio #imamozlato BRAVO @BeniSavsek ? pic.twitter.com/MpO2tvEw6V

— Boštjan Reberšak (@BRebersak) July 26, 2021

Plavalka Janja Šegel je na 200 metrov prosto zgrešila polfinalni nastop za 5 stotink sekunde. Z izidom 1:58:38 je izenačila osebni rekord in zasedla 17. mesto.
Jadralec Žan Luka Zelko je v drugi regati zasedel 23., v tretji pa 29. mesto in je zdaj skupno 23.