Vrhunci dneva: Štajerski hrust blizu odličju

Živa Dvoršak sedma v streljanju z malokalibrsko puško v trojnem položaju na 50 metrov

čeh po finalu
Kristjan Čeh s petim mestom v Tokiu

Osmi uradni tekmovalni dan olimpijskih iger je bil glavni slovenski adut za medaljo Kristjan Čeh. Ta se je boril vse do konca, saj je svoje mete stopnjeval in jih postopoma izboljševal. Z daljavo 66,37 metrov je zasedel peto mesto, olimpijsko zlato je osvojil Šved Daniel Stahl z 68,90 metri.

Danes je Slovenijo zastopala še strelka Živa Dvoršak, ki je na koncu bila sedma. Zlato je osvojila Švicarka Nina Christen. Španski teniški igralec Pablo Carreno Busta je v moški konkurenci v dvoboju za bron porazil Novaka Đokovića, ki je kasneje odpovedal še nastop v mešanih dvojicah. Srb je tako ostal brez medalje na letošnjih igrah v Tokiu. V ženski konkurenci je zlato osvojila Belinda Bencic, ki je v finalu z 2:1 premagala Marketo Vondroušovo.