Anže Lanišek se je še šestič v karieri uvrstil na zmagovalni oder. V letošnji sezoni je bil drugič drugi v Zakopanah.

Mednarodna smučarska zveza si želi, da bi odpovedane tekme na Norveškem v veliki večini nadomestila Planica

Anžetu Lanišku je v spremenljivih vremenskih razmerah uspelo opraviti dva dobra skoka. Po prvi seriji je končal na tretjem mestu, v finalni seriji je s 132 metri prevzel vodstvo. 24-letnik počasi pogleduje proti svetovnemu prvenstvu v Oberstdorfu.

Skoki so v zadnjem obdobju boljši. Zelo sem vesel, da sem na zmagovalnem odru. Zdaj pa odhajam v Planico, kjer bom treniral in delal na svoji zbranosti, cilj je medalja v Oberstdorfu. Nekajkrat sem bil na svetovnem prvenstvu z ekipo četrti, zato je mogoče zdaj čas, da to obrnemo v našo korist.” – Anže Lanišek

?️ "Zdaj odhajam v Planico, kjer bom treniral in delal na svoji zbranosti, cilj je medalja v Oberstdorfu.” – @anzelanisek pic.twitter.com/1EP3SdjWAu

— Val 202 (@Val202) February 14, 2021

"Anže trenutno deluje zelo dobro, kljub težkim pogojem je ostal suveren, bil je zelo blizu zmage. Boru Pavlovčiču je po treh prizoriščih uspel slabši skok. Razlike so majhne in lahko hitro izgubiš nekaj mest." - Robert Hrgota