Slovenska rokometna reprezentanca je po remiju z Egiptom, bilo je 25:25, ostala brez četrtfinalne vstopnice.

Slovenski rokometaši so v Kairu kljub izenačenemu rezultatu proti gostiteljem ostali brez četrtfinala

Že pred tekmo je bilo znano, da ne bosta mogla igrati Staš Skube in Dragan Gajič, zaradi zdravstvenih težav. Nekaj minut pred začetkom je brez tekme ostal tudi Blaž Blagotinšek, ki tudi zaradi zdravstvenih težav ni mogel nastopiti. Slovenci so v prvem polčasu igrali vrhunsko. V obrambi so igrali čvrsto, v napadu hitro. Zelo razpoložen je bil vratar Klemen Ferlin, ki je ubranil 18 strelov Egipčanov. Na odmor so rokometaši odšli s štirimi goli prednosti. V drugem polčasu je igra slovenske reprezentance povsem ugasnila. Nekaj časa so igrali brez vratarja in to so izkoristili gostitelji.

"Čudno je, da se v mehurčku pojavljajo trebušne viroze, kljub temu, da se z drugimi ekipami ne družimo. To bi se moralo zgoditi že na začetku prvenstva, ne pa ravno proti koncu. Ampak to so stvari, ki smo jih pred tekmo dali na stran. V prvem polčasu nam je šlo odlično, potem smo pa v določenih trenutkih naredili otroške napake." - kapetan slovenske reprezentance Jure Dolenec