Pametni asistenti so najhitreje rastoča tehnologija, ki smo jo kadar koli videli. Statistika pravi, da ljudje zaradi pametnih avdionaprav poslušajo več podkastov, glasbe, govornih vsebin in avdioknjig kot včasih. V Združenih državah je 61 odstotkov uporabnikov pametni zvočnik celo označilo za prijatelja, za nekoga, s katerim se lahko družiš in pogovarjaš. Maruša Kerec, Anže Tomić in Matej Praprotnik testirajo Google Home, Apple Siri in Amazonovo Alexo in se sprašujejo, kako ameriški pametni zvočniki delujejo doma v Sloveniji.

Maruša Kerec, Anže Tomić in Matej Praprotnik testirajo Apple Siri, Google Home in Amazonovo Alexo in se sprašujejo, kako ameriški pametni zvočniki delujejo doma v Sloveniji

Živimo v zlati dobi avdia je bilo glavno sporočilo letošnje konference RadioDays Europe na Dunaju. Pametni asistenti so najhitreje rastoča tehnologija, ki smo jo kadar koli videli. Statistika pravi, da ljudje zaradi pametnih avdionaprav poslušajo več podkastov, glasbe, govornih vsebin in avdioknjig kot včasih.

V Združenih državah Amerike je 61 odstotkov uporabnikov pametni zvočnik celo označilo za prijatelja, za nekoga, s katerim se lahko družiš in pogovarjaš. Tom Webster (@edisonresearch) je na Dunaju izpostavil še nekaj optimističnih številk:

  • 71 % ljudi zaradi nakupa pametnega asistenta posluša več avdia
  • 28 % jih posluša več novic in govornih vsebin
  • 44 % uporabnikov pametnih zvočnikov se zdaj večkrat pogovarja tudi z govornimi asistenti v pametnih telefonih
  • 30 % lastnikov pametnih asistentov je svoj prosti čas pred televizijo zamenjalo s časom, ki ga preživijo s pametnim zvočnikom

Zapiski:

Anže Tomić, Maruša Kerec